Тернопільська обласна універсальна
наукова бібліотека

Поліклініку — залишити!

Бібліотеку повинні добудувати, а поліклініку на Острозького залишити — такої спільної думки дійшли члени Громадської ради галет «20 хвилин» і «RIA плюс» на засіданні у п'ятницю, 20 лютого.

— Наша робота вже починає давати результати, — сказав, відкриваючи зібрання Громадської ради її голова, письменник Олександр Вільчинський. — За місяць, то минув від попереднього засідання і активного висвітлення у газетах «20 хвилин» і «RIA плюс» порушених тоді нами проблем довгобуду бібліотеки та перенесення поліклініки, влада також почала реагувати: з’явилося нове розпорядження голови облдержадміністрації щодо довгобуду, а міська влада дала «задній хід» щодо обіцяного переселення.

Члени громадської ради обговорили варіанти виходу із ситуації, що склалася, зійшовшись на тому, що порушені проблеми є суспільно важливими і будь-які рішення треба приймати за погодженням з тернополянами.

Причина — гроші

Поліклініку, на думку ради, у мерії надумали переселити насамперед через дороге приміщення, яке зона займає. Нинішнє розміщения поліклініки оптимальне — відстоювали лікарі Олег Дзісяк і Олександра Копач.

— Ніхто не вірить, що влада відстоює інтереси тернополян, — вважає пан Дзісяк. — При перенесенні поліклініки, по-перше, погіршаться умови праці у лікарні, по-друте, звільнять частину медиків, і, по-третє, хворі люди будуть мати проблеми з дорогою, бо на Шпитальну іти довго і важко.

Поліклініку переносити поки що не будуть, повідомив на раді головний лікар комунального центру «Служби швидкої медичної допомоги» Тернополя, депутат міськради Михайло Джус. Про зміну лікарняної інфраструктури міста, каже він. у міськраді говорили, але це далека перспектива.

— Зараз ніхто нічого переносити не буде. Зміна медичної інфраструктури буде обов'язково, але не швидше як за 5-10 років, — додав він. — Для такого невеликого міста маємо завелику сферу лікувальних послуг.

Після виступу М. Джуса громадська рада дійшла згоди, що поліклініка повинна залишитися на старому місці, бо воно зручне для людей, а перенесення необґрунтоване. Але якщо влада розробить продуманий план змін, вважають члени ради, і погодить його з громадськістю, то лікувальну інфраструктуру міста «є куди» змінити на краще.

Бібліотеку — добудувати

Проблема обласної бібліотеки-довгобуду викликала на раді дискусік>. Більшість членів Громадської ради газет «20 хвилин» і «RIA плюс» виступають за те, щоб бібліотеку таки добудували. Архітектор Олег Головчак каже, що на її добудову треба 15-18 млн грн. Для міста й області це не надто великі гроші. Він вважає, що оптимальним варіантом було б завершення будівництва спільно міською та обласною владою. Натомість голова організації роботодавців Віктор Дрозд іншої думки.

— Зараз у світі бібліотек не будують, натомість підтримують існуючі, і приміщення варто віддати під щось корисніше. Попит на книгу невисокий, і достатньо тих бібліотек, що є, — каже він. — Варто створювати електронні бібліотеки. На це пан Вільчинський відповів, що одне іншому не заважає. Тим більше, що і проект добудови включає як читальні зали у звичному розумінні, так і з електронними носіями.

— З добудовою бібліотеки не забуваймо про ще один довгобуд — обласний архів, — нагадав його директор Богдан Хаварівський.

Він сподівається, якщо не на бібліотеку, то хоча б на архів кошти у Держбюджеті знайдуться. Тим більше, що наступного року нашому архіву виповнюється 70 років.

— Бібліотеку добудувати слід, але якщо будівництво не зсунеться з мертвої точки, потрібно залучати інвестора. За частину виручених грошей можна повністю архів «на ноги поставити».

Якщо бібліотеку й продавати, то за нормальну ціну, вважає Олег Дзісяк. У те, що її добудують, він не дуже вірить, і пропонує, аби обласна рада оголосила конкурс серед інтелектуалів, які б змогли запропонувати вихід із ситуації.

   Студія Tenkol Design
Розробка сайтів в Тернополі